Overslaan en naar de inhoud gaan
Historische foto van een herenhuis
Olesia Bachynska

Curator talk met Olesia Bachynska

Stad in oorlog: vluchten vroeger en nu

    zondag 18 mei 2025 van 14:00 tot 15:30

In mei is het 80 jaar geleden dat de Tweede Wereldoorlog eindigde in ons land. Vluchten voor de oorlog gebeurde massaal in Antwerpen tussen 1940 en 1944. Maar vluchten voor de oorlog gebeurt ook vandaag nog, onder meer in Oekraïne.

Tijdens een unieke curator talk door de expo 'Stad in oorlog' belicht curator Leen de vluchtverhalen van tachtig jaar geleden en gaat in dialoog met Olesia Bachynska, die in 2022 uit Oekraïne vluchtte. Samen wandelen ze door de expo en staan stil bij drie grote vluchtverhalen uit de Tweede Wereldoorlog. Vervolgens bespreekt Leen met Olesia haar eigen vluchtverhaal en haar kunstwerk, dat deel uitmaakt van de tijdelijke presentatie.

Over de expo

Stad in oorlog

Antwerpen, 1940 - 1945

Door het militaire geweld en door de massale vervolging van Joden en andersdenkenden tijdens de Tweede Wereldoorlog, brak de stad. Pakkende persoonlijke verhalen en objecten maken deze periode heel tastbaar.

Meld je aan voor de nieuwsbrief