Overslaan en naar de inhoud gaan

Rondleidingen in Vlaamse Gebarentaal

Een deskundige dove gids geeft een rondleiding in Vlaamse Gebarentaal (VGT), zodat dove gebarentaligen het museum kunnen beleven in hun eigen taal, helemaal op maat.  

Deze rondleiding biedt een totaalervaring:

  • Toegankelijk: rechtstreekse communicatie in VGT
  • Persoonlijk & authentiek: verhalen vanuit een uniek perspectief met ruimte voor vragen en persoonlijke interesses van het publiek
  • Ongekende connectie: leidt tot grotere verbondenheid met het museum door toegankelijke info op maat
  • Sociale verbinding: draagt bij aan (meer) sociaal contact tussen gebarentaligen

 

Familietour Martial Arts

in Vlaamse gebarentaal
    zondag 19 april 2026 van 14:00 tot 15:30

Samen met een MAS‑gids ontdek je de wereld van de krijgskunsten via kijk-, denk- en doe-opdrachten. Probeer de trainingstoestellen uit en doe een meditatieoefening!

Instaprondleiding Martial Arts

in Vlaamse gebarentaal
    zondag 14 juni 2026 van 11:00 tot 12:30
    Meer momenten
    zondag 18 oktober 2026 van 11:00 tot 12:30

Martial Arts toont de kracht, de filosofie en de schoonheid van krijgskunsten, maar ook de tradities en verhalen achter de sport. Stap zelf in de ring en maak kennis met o.a. kungfu, karate, capoeira, kickboksen, schermen en Nguni-stokvechten en ontdek wat al deze sporten gemeen hebben.

MAS-tour

in Vlaamse gebarentaal
    zondag 13 december 2026 van 11:00 tot 13:00

Tijdens deze tour ontdek je het verhaal achter het gebouw, onze collecties en tentoonstellingen. De gids vertelt je grote en kleine verhalen over het verleden, het heden en de toekomst van de stad en de wereld.


Wil je meer informatie of heb je een vraag over Vlaamse gebarentaal? Mail dan naar musea@vgtc.be.

Meld je aan voor de nieuwsbrief