Overslaan en naar de inhoud gaan
© Ans Brys

Rondleiding Onder Ons

Ga samen met een MAS-gids op ontdekking in de expo 'Onder ons. Queer ruimtes verkennen'. Aan de hand van persoonlijke verhalen, erfgoedstukken, kunstwerken en foto's maak je kennis met de geschiedenis en leefwereld van de LGBTQI+-gemeenschap in Antwerpen en daarbuiten. 

Van intieme ontmoetingen en gekozen families tot strijd, solidariteit en veerkracht: de tentoonstelling toont hoe mensen, doorheen de tijd, ruimte hebben gezocht en gecreëerd om zichzelf te kunnen zijn. Je ontdekt hoe queer levens verweven zijn met de geschiedenis van de stad en hoe thema's als identiteit, liefde, verbondenheid en vrijheid ons allemaal raken.

De gids nodigt uit om met een open blik te kijken, verschillende perspectieven te ontdekken en stil te staan bij verhalen die lang verborgen bleven. Er is ruimte voor vragen, uitwisseling en reflectie.

Praktisch

  • Wat: rondleiding voor groepen
  • Voor wie: volwassenen
  • Duur: 1,5 uur
  • Max. 20 personen per gids
  • Talen: NL / FR / EN / 
  • Prijs: € 95 gids + € 25 administratiekost + toegang tot museum (bekijk de ticketprijzen)
  • Taalniveau
Taalniveau Nederlands: 3

Over de expo

Onder ons

Queer ruimtes verkennen

26-02-2027 tot 30-08-2027
De expo verkent vanuit queer verhalen wat het betekent om samen te leven en elkaar te ontmoeten. Wat het betekent om echt jezelf te mogen zijn. In je lichaam, in je relatie met anderen, in het openbaar en achter gesloten deuren. Een expo die laat zien hoe die thema’s, ook vandaag nog, niet voor iedereen openbaar en aanvaard zijn.  

Meld je aan voor de nieuwsbrief